CV

1967  Mersin’de doğdu.
1971  Ailesiyle İstanbul’a yerleşti.
1980-85  Hülya Saydam’dan özel piyano dersleri aldı.
1984  Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda kompozisyon öğrencisi oldu. Erçivan Saydam’la armoni ve kontrpuan, Ahmed Adnan Saygun’la kompozisyon, modal müzik ve füg, Afşar Timuçin’le düşünce tarihi ve estetik çalıştı.
1991  Lisans devresinden mezun oldu, aynı kurumda öğretmenlik yapmaya başladı (solfej ve çalgı bilgisi).
1992  MSÜ Devlet Konservatuvarı’nda araştırma görevlisi
1994  İlhan Usmanbaş’ın kompozisyon sınıfında öğrenim görerek yüksek lisans derecesi aldı.
1994-96  İlhan Usmanbaş’ın kompozisyon sınıfında sanatta yeterlik çalışmaları yaptı.
1996-99  Boston Üniversitesi’nde Lukas Foss ve Marjorie Merryman danışmanlığında kompozisyon çalıştı, müzik sanatları doktorası (DMA) derecesi aldı.
1999  MSÜ Devlet Konservatuvarı’ndaki görevini sürdürmek üzere İstanbul’a döndü, Kompozisyon Sanat Dalı’nda ders vermeye başladı.
2001  Kompozisyon alanında doçent
2004-09  Kompozisyon Sanat Dalı Başkanı (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı)
2005-08  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Uluslararası İlişkiler Koordinatörü
2006  Sesin Yolculuğu adlı Genç Besteciler Festivali’nin başlamasına öncülük etti, Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi’nin (AIMA) düzenlediği bestecilik atölyesinde eğitimci.

2009  Kompozisyon alanında profesör
2009-12  Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Anasanat Dalı Başkanı (MSGSÜ Devlet Konservatuvarı)
2010  Klasik Keyifler’in Kapadokya’da düzenlediği bestecilik atölyesinde eğitimci
2010-17 Sesin Yolculuğu – Genç Besteciler Festivali koordinatörü
2011  Hamburg Filarmonisi Oda Topluluğu’nun konuk bestecisi
2012  “Città di Udine” 9. Uluslararası Kompozisyon Yarışması’nda ve AIMA Beste Yarışması’nda seçici kurul üyesi, Müzikte Alımlama kitabının ortak yazarı
2013  Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Ulusal Beste Yarışması’nda seçici kurul üyesi
2014-17  Müzik Bölümü Başkanı (MSGSÜ Devlet Konservatuvarı)
2017  İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Ulusal Beste Yarışması’nda seçici kurul üyesi

ödüller
Donizetti 2011 – Yılın Bestecisi Ödülü
Arioso Musica Domani Uluslararası Kompozisyon Yarışması, 1.lik ödülü (İtalya-ABD, 2010)
Sofya 2010 Uluslararası Kompozisyon Yarışması, 1.lik ödülü (Sofya, 2010)
Deutsche Welle Kompozisyon Ödülü (Köln, 2002)
BMW musica viva Kompozisyon Yarışması, 2.lik ödülü (Münih, 1998)
2. Nejat Eczacıbaşı Ulusal Kompozisyon Yarışması, paylaşılan 1.lik ödülü (İzmir, 1998)
Malloy Miller Kompozisyon Ödülü (Boston Üniversitesi, 1997)

yapıt ısmarlamaları
İstanbul Müzik Festivali (2016, Ludus Modalis)
Borusan Kültür Sanat (2012, Yaylı Dörtlü)
Hotel Louis C. Jacob ile Philharmoniker Hamburg (2011, Uzun Hava)
Arp Sanatı Derneği ile İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı (2010, Güvercinler)
Deutsche Welle (2002, Portamento lento)

yapıtlarını yorumlayan

orkestralar*: Bavyera Radyosu Senfoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Türkiye Ulusal Gençlik Filarmoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası

topluluklar*: Moldova Filarmonisi Senfoni Orkestrası ile Antalya Devlet Senfoni Orkestrası üyeleri, Moskova Yeni Müzik Topluluğu, Krallık Liverpool Filarmoni Orkestrası 10:10 Topluluğu, Hamburg Filarmonisi Oda Topluluğu, Leopoldinum Oda Orkestrası, Sofya Solistleri Oda Orkestrası, Orkestra Akademik Başkent, Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası, ALEA III, Borusan Dörtlüsü, Hezarfen Ensemble, The Divan Consort, MİAM Yeni Müzik Topluluğu, Eastman Müzik Okulu Vurmalılar Topluluğu, Boston Üniversitesi Vurmalılar Topluluğu, Rezonans, Trio Arte, Boulanger Trio, Bilkent Su Trio, Interensemble Trio; Ludus Ensemble, Storstrøms Kammerensemble ve Orchestrutopica’nın piyanolu üçlüleri

şefler*: Lucas Vis, Gunther Schuller, Gürer Aykal, Cem Mansur, Antonio Pirolli, Orhun Orhon, Ernst Kovacic, Plamen Djurof, Theodore Antoniou, Dmitri Goya, Aleksandr Vinogradov, Clark Rundell

yorumcular* piyano: Metin Ülkü, Birsen Ulucan, Hande Dalkılıç, Herbert Schuch, Gülru Ensari, Ece Demirci, Ayça Aytuğ, Türev Berki, Seda Röder, Elif Önal, Özgür Tuncer, Müge Hendekli, Can Okan, Elif Gökçe Tuğrul, Emine Serdaroğlu, Satoko Inoue, Tomoko Mukaiyama, Konstantinos Papadakis / arp: Şirin Pancaroğlu / keman: Özcan Ulucan, Cihat Aşkın, Hande Özyürek, Ellen Jewett, Sevil Ulucan, Jack Glatzer, Gamze Erengönül, Banu Aşan, Belemir Baran / viyola: Ruşen Güneş / çello: Adrian Brendel, Gregory Hesselink, Dilbağ Tokay, Andreas Lend, Dorukhan Doruk, Yiğit Ülgen, Can Kehri, Ozan Tunca, Richárd Rózsa, Erman İmayhan, Rahşan Apay, Seren Karabey / flüt: Aslıhan And / klarnet: Armand Angster, Ralph Lane, Arda Tuncer, Cihangir Nuvasil 

müziğinin seslendirildiği

festivaller / konser dizileri*
Ankara Yeni Müzik Festivali (1993), Uluslararası Gaudeamus Müzik Haftası (Amsterdam, 1995), Grenzenlos Berlin-Istanbul (Berlin, 1998), İstanbul Müzik Şenliği (1998), musica viva konserleri (Münih, 1999), Besteciler Rostrumu (Amsterdam, 2000), ECUME-İstanbul (2001), Uluslararası Beethoven Festivali (Bonn, 2002), Akdeniz Çağdaş Müzik Günleri (İstanbul, 2003), Uluslararası Eskişehir Müzik Festivali (2003, 2008), İstanbul Müzik Festivali (2004), Türkfest (Londra, 2004), ALEA III (Boston, 2006) ve Yunan Besteciler Birliği’nin konser dizileri (Atina, 2006), İstanbul Bilgi Üniversitesi Yeni Müzik Konser Serisi (2007), La Turchia e le “turcherie” (Lucca, 2009), Fransa’da Türk Mevsimi (Strasbourg, 2010), Müzik Belgeleri konser dizisi (Tokyo, 2010), Mersin Uluslararası Müzik Festivali (2010), İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti, Schleswig-Holstein Müzik Festivali (2011, Hamburg), Grumo Festivali (2011, Grumo Appula), Synthermia Uluslararası Çağdaş Müzik Festivali (2012, Selanik), İstanbul Müzik Festivali (2013), Üzeyir Hacıbeyli Uluslararası Müzik Festivali (2013, Bakü), Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali (2013, Girne), ISCM Dünya Müzik Günleri (2014, Wrocław), Tallinn Oda Müziği Festivali (2015), İstanbul Müzik Festivali (2016, 2017), “Young Euro Classic” Festivali  (2017, Berlin)

ülkeler
Moldova, Türkiye, Hollanda, ABD, Almanya, İngiltere, Avustralya, Fas, Yunanistan, Avusturya, Polonya, İtalya, Danimarka, Fransa, Portekiz, Japonya, Bulgaristan, İsviçre, Cezayir, Macaristan, Azerbaycan, Kıbrıs, Belçika, İspanya, Estonya, Brezilya, Malta, Kolombiya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hindistan, Lüksemburg

* seçki